Magiškas ŽAIDIMAS „Aš atsimenu, kaip …“

Magiškas tėvų santykio su vaiku stiprinimo ŽAIDIMAS „Aš atsimenu, kaip  …“

Jei kartais, jūs susilaukėte antro (trečio, ketvirto) kūdikio, o vyresnis „išprotėjo“, pasikeitė, reikalauja Jūsų dėmesio, elgiasi „blogai“, netinkamai, skaudina Jus ir aplinkinius.

 Pajute, kad jūsų santykiai su vaiku blogėja. Jaučiate, kad ryšys nėra pakankamai stiprus, ir  norėtumėte būti artimesni su vaiku.

 Norite geriau suprasti savo vaiką.

Ar tiesiog norite taikos namuose ir kad vaikas kažkaip būtų „geras“, švelnus ir klusnus. Yra žaidimas gerinantis Jūsų ir vaiko santykį: Žaidimui reikalinga, netrugdoma ervė, tik tu ir vaikas ir 20 minučių laiko. žaidimas  – “Mamos kūdikis, aš atsimenu kaip…”  Jau galite suprasti, kas tai per žaidimas iš pavadinimo.  Stebuklingas ir didelę galią turintis žaidimas, gerinant santyki su vaiku. Vaikui padedant priimti pokyčius, Jus  ir save.  

Pakvieskite vaika sakydami – Eime žaisti mamos kūdikio. Bet kokio amžiaus vaiką mama guldosi ant rankų, kelių. Laikome vaiką kaip naujagimį, mažą. Mama apkabina vaiką šelniai ir stipriai.

Supuodama monotoniškai, švelniai pasakoja.:

-Kai sužinojau, kad tu man gimsi…

-Kada pirmą kartą pamačiau tave…(echoskopas)

-Kad tu gimei…

-Kai tu buvai labai mažas…

Pasakojamos mielos, jaudinančios, švelnios, širdį draskančios istorijos. Gali būti sugalvotos. Tikros.

Pasakojamos su gugavimasi, siūbavimasi, skruostu lietimu, bučiavimais, paspaudimais glėbyje.

Detalyzuojamos : kai sužnojau, tuo metu švietė saulė… Tu šokai mano pilvukyje…, kaip pirmą kartą jis šypsojosi ir pasaulis tapo visiškai kitoks…, kaip jis spjaudavo košę ir košę buvo ant sienų ir tai buvo nuostabus paveikslai …, kokias bangas darydavo vonios kambaryje…, kaip Jo rėkimą, bliovimą girdėdavo visoje gatvėje…, kaip Jį bučiavo visi saulės zuikiai, jo lovelėje saulėtą dieną…, kai dainavote šią tylia dainelę, o jis čiulpė soskę ir tyliai užmigdavo…,

Dainuok dabar, papasakokyte, pasupkite.

Šis žaidimas, užpildo, maitina, suteikia jėgų abiem pusėms, grąžina pusiausvyrą ir ribas. Kas rūpinasi, kas priima rūpestį. Kokia palaima turėti stiprią, tvirtą, galinčią pasirūpinti mamą. Stabilumas!

Nesvarbu, kokia mama buvai tada, nesvarbu, kiek stiprybės, jėgų tuo metu turėjote. Šiuo žaidimo metu, šioje pozicijoje su šiomis istorijomis per šias 20 minučių jūs tikrai esate jo pasaulio palaikymas ir pamatas, kur jis ramiai ir su malonumu pasiduoda Jūsų globai ir priima save.

Tai labai „galingas“ žaidimas, skirta vaikams, kenčiantiems nuo nerimo, kuriems sunku paklusti, impulsyviems ir agresyviems vaikams.

IR…. Tai labai galinga žaidimas tėvams, kurie jaudinasi, kad negeba nepykti, kurie jaučia nusivylimą, kaltę ir sumišimą.

Tai magija. To, kas rūpinasi ir supa lopšį.

Vertė ir redagavo iš rusų k. Dovilė ir Virginijus